• شرکت نمایشگاهی یزد
  • 03538229985

گفت و شنودی بی تعارف با آقای مهندس مسعود کاظمی برگزارکننده موفق نمایشگاهی استان یزد

امروز در خدمت آقای مهندس مسعود کاظمی اردکانی برگزارکننده موفق نمایشگاهی استان یزد هستیم، ایشان از بزرگان فعال در صنعت نمایشگاهی بوده و سابقه برگزاری نمایشگاه های متعددی از جمله مبلمان خانگی، کابیت و دکوراسیون داخلی، لوستر، کالای خواب و .... دارند.

 

- لطفا خودتون را معرفی کنید:

اینجانب مسعود کاظمی اردکانی متولد اردکان یزد هستم و در زمینه طراحی و معماری داخلی نمایشگاه فعالیت دارم.

 

- لطفا در مورد سوابق خودتون توضیح بفرمائید؟

بنده مدت 22 سال است که در زمینه برگزاری نمایشگاه ها فعالیت دارم و با خواست خداوند و تلاش بی وقفه در مدت این چند سال نمایشگاه های تخصصی زیادی را منجمله مبلمان خانگی، دکوراسیون داخلی، صنایع چوب و تجهیزات وابسته، لوستر، کالای خواب و ... را با موفقیت در استان برگزار نمودم که بحمدالله هرکدام مورد استقبال خوب مردم و متخصصین آن صنعت واقع شده است.

 

- وضعیت صنعت نمایشگاهی استان را چگونه ارزیابی می کنید؟

بنظر من در حال حاضر در این چند سال اخیر نمایشگاه های استان رشد قابل ملاحضه ای را داشته است و اینکه هر سال طبق تقویم نمایشگاهی بالغ بر 30 نمایشگاه تخصصی و عمومی در استان برگزار می شود که در نوع خود بی نظیر است ولذا این موضوع بیانگر توسعه صنعت نمایشگاهی و توانمندی فعالان اجرایی استان در این زمینه می باشد.

 

- جایگاه برگزاری نمایشگاه ها در اقتصاد را به چه صورت می بینید؟

امروز نمایشگاهها ابزار مهمی در جهت صادرات غیرنفتی بشمار می آید و اینکه در حال حاضر یکی از مهمترین ابزار ها برای توسعه صادرات و همچنین اشتغالزایی در کشور از طریق برگزاری نمایشگاه ها امکان پذیر می شود  و می بایست مدیران و مسئولین ذیربط در این زمینه گامهای موثری را برداشته و این صنعت را مورد حمایت خود قرار دهند و این موضوع مستلزم همراهی و همکاری متقابل می باشد.

 

- تاثیرات ویروس کرونا بروی صنعت نمایشگاهی را چگونه می بینید؟

همانطور که می دانید با توجه به شیوع گسترده کرونا در جهان و همچنین کشور ما، اکثریت فعالیت های اجرایی از قبیل همایش ها، سمینار ها، جشنواره ها و محل های عمومی پر رفت و آمد و شلوغ منجمله نمایشگاهها با صلاحدید نهادهای ذیربط و با ابلاغ بخشنامه ها کار خود را متوقفکرده اند و این موضوع باعث شده تا فشار و آسیب جدی و حداکثری به فعالان این حوزه وارد شود. لذا بحمدالله با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط فعالان نمایشگاهی شرایطی فراهم شده تا با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی، برگزاری نمایشگاههای تخصصی با بازدیدکننده محدود فعالیت خود را آغاز نمایند.

 

- صحبت پایانی را بفرمائید:

در حال حاضر نمایشگاهها دچار افت شدیدی شده و ممکن است این افت در ماههای آینده ادامه داشته باشد از این رو می بایست پروتکل های بهداشتی در مورد برگزاری نمایشگاهها تعریف و ابلاغ گردد تا این صنعت مسیر رو به رشد خود را در این برهه زمانی با موفقیت ادامه دهد.

در پایان از مدیرعامل محترم نمایشگاههای بین المللی استان جناب آقای مهندس بوستانی که با حمایت ها و رهنمود های ایشان نقاط قوتی را در امر برگزاری نمایشگاهها به مجریان اعلام می دارند کمال تشکر و قدردانی می نمایم.